close

نحوه شست و شو صحیح انواع جوراب

logo
نحوه شست و شو صحیح انواع جوراب

نحوه شست و شو صحیح انواع جوراب

جوراب

می توان گفت جوراب پوششی است برای محافظت پاهای شما در برابر سرما، باکتری ها، میکروب ها، بیماری های  قارچی، پوستی و همین طور حفظ بهداشت، سلامت پاها، افزایش جذابیت و شیکی پاها، قرارگیری بهتر پاها داخل کفش و… می باشد.

اما برای بهره بردن از فواید جوراب لازم است همیشه آن ها را تمیز نگاه داشته و مواردی را در خصوص نحوه نگهداری و شست و شو جوراب ها با حفظ دوام  آن ها بدانیم.

شاید برای خیلی از ما نحوه شست و شو جوراب کاری عادی  و آسان به نظر بیاید، به طوری که خواندن مطالب در خصوص نحوه شست و شو جوراب را کاری عبث و بیهوده تلقی کنیم. اما ما به شما پیشنهاد می دهیم کمی از وقت خود را صرف خواندن این مطلب کنید. علاوه بر این که وقت شما هدر نمی رود، می توانید مدت بیشتری از جوراب های خود استفاده کنید و آن ها را سالم و نو نگاه دارید.

انواع جوراب

با توجه به این که کاربردهای گوناگونی برای انواع جوراب ها وجود دارد، طراحی و تولید جوراب ها دارای تنوع بالایی است که این تنوع بالا در انواع جوراب زنانه ،مردانه، بچه گانه، جوراب واریس  و… نیز وجود دارد. بنابراین نحوه شست و شو جوراب ها هم با توجه به رنگ، جنس پارچه و… با هم  متفاوت است.

نکاتی در خصوص نحوه شست و شو جوراب ها

شست و شوی جداگانه جوراب ها

1- جوراب های خود را از سایر لباس های که باید شسته شوند جدا کنید. این کار علاوه بر حفظ بیشتر بهداشت لباس ها در شست و شو، مانع از رنگ گرفتن جوراب های شما  و دوام بیشتر آن ها می شود.

شست و شوی جوراب با دست

2- برای شست و شو جوراب های خود به خصوص جوراب های شیشه ای از ماشین لباس شویی استفاده نکنید. بافت پارچه جوراب ها ظریف و نازک است . که در صورت گیر جوراب با دکمه، سنجاق و هر ابزار کوچک لباس های دیگر درون ماشین بافت جوراب شما به راحتی پاره، نخ نما ، یا پرز شده و از دوام جوراب شما کاسته می شود.

استفاده از دست کش برای شست و شو جوراب ها

در شست و شو جوراب حتما از دستکش استفاده کنید. استفاده از دست کش در شست و شو علاوه بر حفظ سلامت پوست شما مانع از درگیر شدن ناخن ها، انگشتر و… با بافت جوراب می شود.

جوراب را پشت و رو بشویید

3- برای تمییزی بیشتر جوراب ها و حفظ بیشتر بهداشت پاهای خود فقط  به شستن روی جوراب اکتفاء نکنید. بلکه جوراب های خود را پشت رو هم کنید و داخل جوراب های خود را هم بشویید.

مواد شوینده ملایم استفاده کنید

4- برای شستن جوراب ها از مواد شوینده قوی استفاده نکنید. همان طور که عنوان کردیم، بافت جوراب نسبت به سایر لباس ها ظریف تر بوده و مواد شوینده قوی می تواند  عمر جوراب شما را کم کند. همچنین مواد شوینده ضعیف هم نمی توانند با کتری ها و میکروب های روی جوراب شما را از بین ببرد. بنابراین بهترین گزینه برای شست و شو جوراب ها  استفاده از مواد شوینده ملایمی است که علاوه بر از بین بردن آلودگی های جوراب به سالم ماندن آن ها هم کمک می کند.

شست و شوی جوراب های سفید

5- برای شست و شوی انواع جوراب های سفید از مواد سفید کننده استفاده نکنید. مواد سفید کننده یا وایتکس علاوه بر این که به بافت جوراب شما آسیب می رساند، برای سلامت بدن هم خطر دارد. شما می توانید به راحتی با صابون و آب سرد لکه های روی جوراب سفید خود را پاک کنید.

شست و شو جوراب های مشکی

6- برای حفظ  رنگ  انواع جوراب های مشکی از مایع شست و شوی مخصوص البسه مشکی استفاده کنید تا جوراب های مشکی  شما به مرور زمان در اثر شست و شو رنگ و رو رفته نشود و کهنه به نظر نیاید.

شست و شو جوراب واریس

 

7- برای شست و شو جوراب واریس از آب ولرم با شامپو یا صابون بچه استفاده کنید. یادتان باشد جوراب واریس را هم حتما با دست بشویید و برای گرفتن آب نیز  جوراب واریس  را ما بین دو حوله قرار دهید تا خشک شود. هرگز جوراب واریس خود را برای خشک شدن روی شوفاز، بخاری و غیره قرار ندهید. حرارت و دمای بالا یا استفاده از خشک کن می تواند به بافت کشسانی جوراب واریس شما آسیب برساند و خاصیت درمانی آن را از بین ببرد.

 

خشک کردن جوراب های شسته شده

 

8 – بعد از شستن جوراب ها، برای آب گیری و خشک کردن هرگز آن ها را نچلانید. چلاندن جوراب می تواند به بافت جوراب شما آسیب برساند و باعث پرز دادن جوراب شود. برای خشک کردن جوراب های خود می توانید  مدت کوتاهی آن ها را زیر آفتاب قرار دهید .

 

ثبت نظر

 

درباره جوراب پاآرا:

شرکت پا آرا با سابقه  درخشان در تولید جوراب توانست در سال 1387 برای  اولین بار در ایران از الیاف نانو برای  تولید جورابهایی با کیفیت مطلوب و عالی  استفاده کند.

 شرکت پاآرا بافت جوراب را با ماشینهای بافت جوراب مردانه شروع کرد که این دستگاهها در زمان خود حرف اول را در صنعت بافت جوراب می زد این ماشینها هرچند ساده ولی برترین کیفیت جوراب را ارائه می داد، شرکت پا آرا با وارد کردن دستگاه های تک سیلندر و دو سیلندر بافت جوراب با الیاف نانو از کشور ایتالیا، میزان تولید ظرفیت جوراب های خود را به حداکثر رساند.

 

 

ارتباط با پا آرا

 

آدرس : تهران خیابان خیام کوچه حسام لشکر پلاک 34 

تلفن کارخانه : 36905975 / 36905845

تلفن دفتر فروش : 55805943

شماره همراه (9 الی 16) : 09120124825

 

  

 

 

 

 

 

محصولات پا آرا

 

جوراب

لگینگ

شلوارک

لباس زیر

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد