close

کفشدوزک نماد چیست

logo
کفشدوزک نماد چیست

کفشدوزک، سمبل خوش شانسی شناخته شده است. تصور این است، هنگامی که کفشدوزکی را می‌بینید، آرزویتان برآورده می‌شود.
در آسیا باور این است که اگر کفشدوزکی را‌‌ رها کنید آن به سمت عشق واقعیتان پرواز و نامتان را در گوش او زمزمه می‌کند. با شنیدن پیغام شما عشق واقعیتان با عجله راهش را به طرف شما پیدا می‌کند.
در ایرلند، کفشدوزک‌ها سمبل محافظت هستند.
کشاورزان قدیمی این حشره را نشان خوبی برای کنترل جمعیت شپش‌ها می‌دانند.
به عنوان یک سمبل عشق، این حشره حامی شخص  و موضوع داستانهای زیادی است و تعداد نقطه‌های پشت
آن اشاره به تعداد ماههایی دارد که یک آرزو به واقعیت مبدل می‌شود.

 

کفش‌دوزک به عنوان نویددهنده‌ی موفقیت و رفاه در نظر گرفته می‌شود. گفته می‌شود که یک مفش‌دوزک می‌تواند یکی از مشکلات روزانه را از بین ببرد. همراه داشتن طلسم دارای تصویر کفش‌دوزک یا دیدن یک کفش‌دوزک زنده روزتان را با خوش شانسی پر می‌کند، سبب می‌شود که با افراد دور و برتان صبورانه رفتار کنید، و از همه مهمتر، بار روی دوش‌تان را کم می‌کند. اگر یک کفش‌دوزک را در هنگام بیماری روی‌تان ببینید، بیماری از بین می‌رود. اگر یک کفش‌دوزک روی دست‌تان بنشیند و سپس پرواز کند و برود، آب و هوای خوبی در یکشنبه‌ی بعدی خواهید داشت.

کشتن یک کفش‌دوزک برای‌تان بدشانسی می‌آورد. در مورد خال‌های روی کفش‌دوزک: اگر یک کفش‌دوزک بر روی دست زنی که به تازگی ازدواج کرده بیاید، تعداد خال‌های روی این حشره تعداد فرزندان این زن را نشان می‌دهد. تعداد خال‌های یک کفش‌دوزک همچنین می‌تواند تعداد ماه‌های خوشی را نشان دهد. مردم همچنین بر این باور هستند که اگر یک کفش‌دوزک را در خانه‌تان ببینید، به تعداد خال‌های روی کفش‌دوزک دلار به‌دست خواهید آورد.

اينکه چرا کفشدوزک ها را «بانو» خطاب مي کنند، داستان جالبي دارد. اين موضوع برمي گردد به دوران قرون وسطي، زماني که مردم هنوز علت پديده ها را نمي دانستند. در آن زمان در مزارع کشاورزي اروپا آفتي شايع شد که بسيار به محصولات کشاورزي آسيب مي زد. اين آفت و راه هاي کنترل آن براي کشاورزان آن دوران ناشناخته بود. به همين دليل آنها براي حفظ محصولات خود شروع به دعا و نيايش به درگاه بانو مريم مقدس کردند، کشاورزان با اين ادعاها به زودي کفشدوزک ها را در مزارع خود ديدند و مشاهده کردند که محصولاتشان به طرز معجزه آسايي از نابودي نجات يافته است. آنها تصور کردند اين حشرات در پاسخ به دعاهايشان و از سوي مريم مقدس براي کمک به آنها فرستاده ده اند. براي همين هم، اين سوسک هاي قرمز و سياه را به نام «بانويمان مريم» ناميدند. در آلمان نيز کفشدوزک ها را Marienkafer به معني «سوسک هاي مريم مقدس» مي نامند. ميان انواع کفشدوزک ها، براي اولين بار کفشدوزک ها هفت نقطه اي به نام مريم مقدس ناميده شده است. در تصاويري که از مريم مقدس در کليساها ديده مي شود. ايشان همواره رداي قرمز بر تن دارند و به همين دليل رنگ قرمز کفشدوزک ها نمادي از رداي بانو و نيز خال هاي سياه نماد اندوه هاي ايشان تصور مي شود

ثبت نظر

 

درباره جوراب پاآرا:

شرکت پا آرا با سابقه  درخشان در تولید جوراب توانست در سال 1387 برای  اولین بار در ایران از الیاف نانو برای  تولید جورابهایی با کیفیت مطلوب و عالی  استفاده کند.

 شرکت پاآرا بافت جوراب را با ماشینهای بافت جوراب مردانه شروع کرد که این دستگاهها در زمان خود حرف اول را در صنعت بافت جوراب می زد این ماشینها هرچند ساده ولی برترین کیفیت جوراب را ارائه می داد، شرکت پا آرا با وارد کردن دستگاه های تک سیلندر و دو سیلندر بافت جوراب با الیاف نانو از کشور ایتالیا، میزان تولید ظرفیت جوراب های خود را به حداکثر رساند.

 

 

ارتباط با پا آرا

 

آدرس : تهران خیابان خیام کوچه حسام لشکر پلاک 34 

تلفن کارخانه : 36905975 / 36905845

تلفن دفتر فروش : 55805943

شماره همراه (9 الی 16) : 09120124825

 

  

 

 

 

 

 

محصولات پا آرا

 

جوراب

لگینگ

شلوارک

لباس زیر

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد