close

راهنمای خرید جوراب مردانه

logo
راهنمای خرید جوراب مردانه

 

در زندگی امروزی تصمیم به خرید یک جفت جوراب جدید و نو بی شک جزو تصمیمات هیجان انگیز و پر زرق و برق محسوب نمی‌شود. مگر این که کسی عاشق جوراب باشد و از خرید آن لذت ببرد. به همین دلیل یافتن یک جفت جوراب خوب ممکن است، برایتان چندان اهمیتی نداشته باشد و برای آن زیاد تلاش نکنید. ولی با این حال، اگر قصد خرید یک جفت جوراب با کیفیت و مناسب را دارید، در این صورت بهتر است به نکات مهمی که با عنوان راهنمای خرید جوراب مردانه ارائه خواهیم داد توجه کنید:


متریال جوراب


اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید جوراب مردانه به آن اشاره شود، متریال جوراب تاثیر بسیار زیادی در راحتی و کارآیی آن دارد. در تولید جوراب از متریال‌های نخ، پشم، نایلون، پلی استر، ابریشم، ترمه و غیره … استفاده می‌شود. در زیر در مورد هر کدام از متریال‌ها توضیحاتی را می‌خوانیم.


جوراب نخی


بهترین متریال برای تولید جوراب نخ است. جوراب نخی بسیار راحت و جاذب است. به همین دلیل جوراب‌های نخی عرق پا را جذب می‌کنند. با این حال، جوراب‌های نخی اجازه تبخیر سریع رطوبت پا را نمی‌دهد. با این وجود، پوشیدن جوراب نخی برای فعالیت‌های شدید کوتاه مدت مانند ورزش کردن و بدنساری بسیار عالی است.


جوراب پشمی


جوراب‌های پشمی در مقایسه با جوراب‌های نخی امکان تنفس راحتتری به پا را می‌دهند. این جوراب‌ها اجازه می‌دهند، تا رطوبت پا سریع تبخیر شود. همچنین در شرایط سرما، گرمای زیادی برای پا تولید می‌کند. با این حال، جوراب‌های پشمی حجیم هستند و مانند جوراب‌های نخی رطوبت را فورا جذب نمی‌کنند.


جوراب‌های پلاستیکی


جوراب هایی که از مواد مصنوعی مختلف مانند پلی استر و آکریلیک و غیره تولید می‌شوند، معمولا از نخ و پشم نازک تر هستند. این جوراب‌ها از مواد مصنوعی مختلف تولید می‌شوند.


جوراب‌های ابریشمی


جوراب‌های ابریشمی بهترین انتخاب برای پوشش رسمی با کراوت و کت و شلوار است. اما این جوراب‌ها در مقایسه با دیگر جوراب‌ها گران تر هستند و مانند جوراب‌های نخی و پشمی از دوام بالایی برخوردار نیستند.


نوع جوراب


جوراب‌ها انواع مختلفی دارند. آقایان محترم، امروزه پیدا کردن جورابی متناسب با نوع فعالیتتان دیگر کار چندان دشواری نیست. در ادامه ارائه یک راهنمای خرید جوراب مردانه به برخی از انواع جوراب‌ها می‌پردازیم:


جوراب ورزشی


جوراب هایی که برای ورزشکاران مناسب هستند و عملکرد ورزشی دارند را جوراب‌های ورزشی می‌نامند. از جمله این جوراب‌ها می‌توان به جوراب لوله‌ای نخی ساده دارای برش کم و خاصیت ضد عرق و ضدجوش اشاره نمود.
جوراب‌های اسکی رطوبت و گرمای پا را در طول تمرین از بین می‌برد. و نکته مهم در مورد جوراب‌های ورزشی این است که این جوراب‌ها سبب عملکرد بهتر ورزشکاران در طول دوره فعالیت‌های ورزشی می‌شود.


جوراب نامرئی


جوراب‌های نامرئی جوراب هایی هستند که به آن‌ها جوراب‌های مخفی نیز می‌گویند. این جوراب‌ها در کفش پنهان هستند و مچ پا برهنه دیده می‌شود. ظاهرا امروزه دیده شدن مچ پا در بین جوان‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار است. بسیاری از کارشناسان مد بر این عقیده هستند که جوراب‌های نامرئی بهترین انتخاب برای پوشیدن جوراب با شلوارک است. آقایان محترم توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید از جوراب‌های نامرئی استفاده کنید، در این صورت آنها را با صندل و بوت نپوشید.


جوراب رسمی


در راهنمای خرید جوراب مردانه باید متذکر شویم که جوراب‌های رسمی از تنوع گسترده‌ای برخوردار هستند. شما می‌توانید از این جوراب‌ها با کت و شلوار و یا لباس‌های دیگر استفاده کنید. این جوراب‌ها معمولا در هر رنگی که شما بخواهید وجود دارد. اگر چه بهتر است در زمان پوشیدن لباس‌های رسمی از رنگ تیره جوراب استفاده کنید. نکته مهم در مورد جوراب‌های رسمی، این است که هرگز جوراب رسمی را با شلوار کوتاه نپوشید. مگر این که بخواهید ظاهر عجیب و غریب در مهمانی‌ها و جمع خانوادگی داشته باشید.


جوراب با ساق متوسط


آقایان محترم به احتمال زیاد کشو شما هم پر از جوراب‌های با ساق متوسط است. آقایان محترم توجه داشته باشید که یک جنتلمن مدرن از این نوع جوراب ها، به عنوان جوراب اسب سواری استفاده می‌کند. با این جوراب ها، لباس، کفش و همه چیز خوب به نظر می‌رسد. علاوه بر این، جوراب‌های ساق متوسط، امروزه در رنگ‌ها و با متریال‌های مختلف تولید و در دسترس قرار دارند.
اگر شما واقعا مجبور هستید، که یک جفت جوراب ساق بلند داشته باشید. امروزه تعداد کمی از خرده فروشان این جوراب‌ها را به فروش می‌رساند. البته سبک آنها کمی قدیمی است. نکته مهم است، که اگر فکر می‌کنید، پوشیدن جوراب رسمی با شلوارک عجیب و غریب است. در این صورت نباید حتی یک لحظه هم به این فکر کنید، که بتوانید جوراب‌های ساق بلند را با شلوراک بپوشید.


جوراب مچی یا ساق کوتاه


این جوراب‌ها را با جوراب‌های نامرئی اشتباه نگیرید. جوراب‌های ساق کوتاه دقیقا تا کمی بالای مچ پا را می‌پوشانند و از پاشنه و مچ پا محافظت می‌کند. در راهنمای خرید جوراب مردانه باید به این نکته اشاره کنیم که این سبک از جوراب چون برای پوشش راحت تر هستند و البته نیازی به بالا کشیدن شلوار برای پوشیدن آنها نیست، مقبولیت بیشتری میان آقایان جوان دارند!
مانند انتخاب کفش، پیدا کردن یک جوراب مناسب و فیت پا بسیار مهم است. البته باید به خاطر داشته باشیم که جوراب‌ها مانند کفش سایز بندی ندارند. ولی با این حال، در راهنمای خرید جوراب مردانه باید به این نکته اشاره کنیم که یک جوراب متوسط با سایز ۱۲ یک کفش آمریکایی تناسب دارد. اگر کفش سایزش بیشتر باشد، نیاز به جوراب بزرگ تر و بلندتر دارید.
همچنین باید ضخامت جوراب و کفش مورد استفاده را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال، پوشیدن جوراب پشمی با کفش‌های سایز بزرگ بسیار راحت است و کمی نرمی ایجاد می‌کند. اما اگر کفش کمی تنگ باشد، در این صورت مناسب نخواهد بود. به صورت سنتی جوراب‌های رسمی نازک تر هستند.


رنگ جوراب


آقایان محترم توجه داشته باشید که رنگ در انتخاب جوراب بسیار مهم است. ولی اگر خوش رنگ ترین جوراب را لباس‌های نامتناسب بپوشید. در این صورت پوشیدن آن زیبا نخواهد بود. چرا که هدف اصلی از پوشیدن جوراب مرتب و منظم بودن و خوش تیپی است. اگر می‌خواهید جوراب تان عالی به نظر برسد، در این صورت جوراب‌های خود را همرنگ شلوارتان انتخاب کنید. هم چنین شما می‌توانید رنگ جورابتان را با رنگ کفش هایتان ست کنید. که البته این روش از رسمیت تیپ شما کم می‌کند.

ثبت نظر

 

درباره جوراب پاآرا:

شرکت پا آرا با سابقه  درخشان در تولید جوراب توانست در سال 1387 برای  اولین بار در ایران از الیاف نانو برای  تولید جورابهایی با کیفیت مطلوب و عالی  استفاده کند.

 شرکت پاآرا بافت جوراب را با ماشینهای بافت جوراب مردانه شروع کرد که این دستگاهها در زمان خود حرف اول را در صنعت بافت جوراب می زد این ماشینها هرچند ساده ولی برترین کیفیت جوراب را ارائه می داد، شرکت پا آرا با وارد کردن دستگاه های تک سیلندر و دو سیلندر بافت جوراب با الیاف نانو از کشور ایتالیا، میزان تولید ظرفیت جوراب های خود را به حداکثر رساند.

 

 

ارتباط با پا آرا

 

آدرس : تهران خیابان خیام کوچه حسام لشکر پلاک 34 

تلفن کارخانه : 36905975 / 36905845

تلفن دفتر فروش : 55805943

شماره همراه (9 الی 16) : 09120124825

 

  

 

 

 

 

 

محصولات پا آرا

 

جوراب

لگینگ

شلوارک

لباس زیر

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد