close

در تابستان چه جورابی بپوشیم

logo
در تابستان چه جورابی بپوشیم

مانند روزهای سرد زمستان که به دنبال جوراب‌های گرم و نرم می‌گردیم، تابستان هم باید جوراب‌هایی بپوشیم که تا حد امکان ما را از شر گرمای طاقت فرسا نجات دهد.

غالب افراد تصور می‌کنند اگر در تابستان جوراب نپوشند، احساس خنکی بیشتری می‌کنند و راحت‌تر می‌توانند گرما را تحمل کنند در صورتی که برعکس، جوراب پوشیدن علاوه بر این که مانع سیاه و تیره شدن پوست بر اثر تابش نور خورشید می‌شود، با جذب رطوبت ناشی از تعریق پا، هم پا را خنک‌تر می‌کند و هم مانع ایجاد بوی نامطبوع می‌شود. برای انتخاب یک جوراب مناسب برای تابستان به نکات زیر توجه کنید.

جوراب پشمی بپوشید

اگر اهل پیاده‌روی هستید در روزهای گرم از جوراب‌های پشمی استفاده کنید. شاید در نگاه اول، جوراب پشمی تنها مناسب روزهای سرد سال باشد، اما در واقع الیاف طبیعی به‌کار رفته در جوراب‌های پشمی همان‌طور که در زمستان پاها را گرم نگه می‌دارد، در تابستان هم رطوبت پا را از بین می‌برد و پوست را خنک می‌کند.

جوراب نخی نپوشید

با وجود خنک بودن جوراب‌های نخی و بافت نرم آنها، پا داخل آنها سریع عرق می‌کند و همین باعث می‌شود تعریق پا دیرتر خشک شود. در واقع محققان معتقدند در فصل تابستان از جوراب‌های صددرصد نخی خودداری کنید، زیرا تعریق پا را جذب کرده و مانند عایقی عمل می‌کند که در عین سبک بودن، براثر سابیده شدن پوست باعث آزرده شدن آن می‌شود. اما جوراب‌های نخی در مقایسه با جوراب‌های الیاف مصنوعی، سبک‌تر بوده و پاها را خنک‌تر نگه می‌دارند.

جوراب سبک بپوشید

در گرمای تابستان، تعریق پا زیاد می‌شود بنابراین برای جلوگیری از این حالت از جوراب‌های سبک استفاده کنید. این جوراب‌ها با وجود نازک بودن، تنفس پا را راحت‌تر می‌کند.

اندازه قد جوراب

در فصل تابستان سعی کنید از جوراب‌هایی استفاده کنید که تا ناحیه مچ پا را بپوشاند تا پاهای شما را خنک‌تر نگهدارد.

جوراب الیاف مصنوعی نپوشید

الیاف مصنوعی تعریق پاها را بویژه در تابستان تشدید می‌کنند. الیاف پلاستیکی، نایلونی، پلی‌استر یا دیگر انواع الیاف مصنوعی نه تعریق را جذب می‌کنند نه باعث تبخیر آن می‌شوند بنابراین پای شما داخل کفش خیس باقی می‌ماند. تنگ بودن این جوراب‌ها، مشکل را تشدید می‌کند.

جوراب‌های آنتی‌باکتریال

در جوراب‌های آنتی‌باکتریال از مواد آنتی‌باکتریال برای نابودی بوی نامطبوع پا استفاده می‌شود که براثر باکتری‌ها ایجاد می‌شوند.

جوراب‌هایی با الیاف بامبو

این جوراب‌ها از الیاف دوستدار محیط‌زیست تهیه شده و برای مبتلایان به دیابت و افرادی که دچار آلرژی و حساسیت پوستی هستند می‌تواند براحتی از آن استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های گیاه بامبو این است که تنظیم‌کننده حرارت است بنابراین، این جوراب‌ها که از الیاف بامبو در ساخت آن استفاده می‌شود، در زمستان گرم و در تابستان خنک است. الیاف این جوراب به دلیل این که قدرت چهار برابری در جذب عرق پا دارد، بوی نامطبوع پا را کاهش می‌دهد.

ثبت نظر

 

درباره جوراب پاآرا:

شرکت پا آرا با سابقه  درخشان در تولید جوراب توانست در سال 1387 برای  اولین بار در ایران از الیاف نانو برای  تولید جورابهایی با کیفیت مطلوب و عالی  استفاده کند.

 شرکت پاآرا بافت جوراب را با ماشینهای بافت جوراب مردانه شروع کرد که این دستگاهها در زمان خود حرف اول را در صنعت بافت جوراب می زد این ماشینها هرچند ساده ولی برترین کیفیت جوراب را ارائه می داد، شرکت پا آرا با وارد کردن دستگاه های تک سیلندر و دو سیلندر بافت جوراب با الیاف نانو از کشور ایتالیا، میزان تولید ظرفیت جوراب های خود را به حداکثر رساند.

 

 

ارتباط با پا آرا

 

آدرس : تهران خیابان خیام کوچه حسام لشکر پلاک 34 

تلفن کارخانه : 36905975 / 36905845

تلفن دفتر فروش : 55805943

شماره همراه (9 الی 16) : 09120124825

 

  

 

 

 

 

 

محصولات پا آرا

 

جوراب

لگینگ

شلوارک

لباس زیر

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد